علت بوی سیب حرم امام حسین چیست؟

به این روایت توجه کنید:

در کتاب مناقب آمده است،« جبرئیل از آسمان سیب، به و اناری را از بهشت می آورد که پیامبر و حضرت فاطمه(س) و امیرمؤمنان(ع) و امام حسن و امام حسین(ع) از آن می خورند و آن میوه ها به حالت اول خود باز می گردد، تا وقتی حضرت فاطمه زهرا(س) از دنیا می روند میوه انار از بین می رود و پس از فوت امیرمؤمنان(ع) میوه به ناپدید می شود و میوه سیب موجود بوده است و امام حسین(ع) می فرماید: «میوه سیب نزد برادرم بود تا هنگامی که بر اثر سم ازدنیا رفت، پس از آن نزد من بود تا هنگامی که در کربلا آب بر روی ما بسته شدو من هنگام عطش آن را می بوئیدم و از شدت عطش من کاسته می شد وهنگامی که عطش بر من شدید شد آن را خوردم و یقین به شهادت کردم، امام زین العابدین(ع) می فرماید من این سخنان را ساعاتی قبل از شهادت آن حضرت شنیدم و هنگامی که آن حضرت شهید شد بوی آن سیب را در محل شهادت آن حضرت استشمام نمودم. پس آن را جستجو نمودم و اثری از آن نیافتم و بوی آن همچنان پس از شهادت آن حضرت باقی بود و من قبر آن حضرت را زیارت می نمودم و بوی‌ آن را می یافتم، پس هر کس از شیعیان ما که زائر آن قبر است و می خواهد بوی آن را استشمام کند، پس وقت سحر آن را جستجو کند، پس اگر از مخلصانباشد آن را وجدان خواهد نمود.

(ابن شهرآشوب، المناقب، ج3، ص 391)

/ 4 نظر / 50 بازدید
ملت بلاگ

سرويس وبلاگدهي ملت بلاگ براي ساخت وبلاگ رايگان فارسي براي حمايت از زبان شيرين پارسي در پهناي اينترنت پا به عرصه نهاد و اميد بتوان گامي هر چند کوچک براي اثر بخشي زبان پارسي در جهانيان انجام داد.

محبت

وحید قاسمی عاشق اگر شدم، اثر چشم های توست اصلاً تمام زیرِ سرِ چشم های توست دلهایِ سنگ را به نگاهی طلا کنی این کیمیاگری هنر چشم های توست باید غزل، قلم به دواتِ عسل زند حالا که صحبت شکر چشم های توست بعد از ابوتراب، تمام حجاز و شام مبهوت جرأتِ جگر چشم های توست کال و رسیده! گندم ری را خریده ای این خصلتِ بخر- ببر چشم های توست آیا بهشت می بری ام یا نمی بری!؟ محشر خدا پیِ نظر چشم های توست با کاروان گریه سرانجام می رسم راه بهشت از گذر چشم های توست تا «إن یکاد» صبح و شبِ زینب تو هست بال فرشته ها سپر چشم های توست خرده گرفته اند که اغراق می کنم!!! تیر سه شعبه در به در چشم های توست این جا مدینه نیست، به فکر نقاب باش مُشتی حسود دور و بر چشم های توست بالای نیزه گریه ی شرمندگی فقط از روضه هایِ معتبر چشم های توست لعنت به حرمله؛ که به دنبال نیزه ها سایه به سایه همسفر چشم های توست [گل]

نازک

ستهای عالی وبلاگ فوق العاده زیبا