هیچ کار خدا بی حکمت نیست!

 

سال های بسیار دور پادشاهی زندگی می کرد که وزیری داشت.

وزیر همواره می گفت: هر اتفاقی که رخ می دهد به صلاح ماست.

روزی پادشاه برای پوست کندن میوه کارد تیزی طلب کرد اما در حین بریدن میوه انگشتش را برید، وزیر که در آنجا بود گفت: نگران نباشید تمام چیزهایی که رخ میدهد در جهت خیر و صلاح شماست !

پادشاه از این سخن وزیر برآشفت و از رفتار او در برابر این اتفاق آزرده خاطر شد و دستور زندانی کردن وزیر را داد...

چند روز بعد پادشاه با ملازمانش برای شکار به نزدیکی جنگلی رفتند. پادشاه در حالی که مشغول اسب سواری بود راه را گم کرد و وارد جنگل انبوهی شد و از ملازمان خود دور افتاد، در حالی که پادشاه به دنبال راه بازگشت بود به محل سکونت قبیله ای رسید که مردم آن در حال تدارک مراسم قربانی برای خدایانشان بودند، زمانی که مردم پادشاه خوش سیما را دیدند خوشحال شدند زیرا تصور کردند وی بهترین قربانی برای تقدیم به خدای آنهاست!!!

آنها پادشاه را در برابر تندیس الهه خود بستند تا وی را بکشند، اما ناگهان یکی از مردان قبیله فریاد کشید: چگونه می توانید این مرد را برای قربانی کردن انتخاب کنید در حالی که وی بدنی ناقص دارد، به انگشت او نگاه کنید !!! به همین دلیل وی را قربانی نکردند و آزاد شد.

پادشاه که به قصر رسید وزیر را فراخواند و گفت: اکنون فهمیدم منظور تو از اینکه می گفتی هر چه رخ می دهد به صلاح شماست چه بوده زیرا بریده شدن انگشتم موجب شد زندگی ام نجات یابد اما در مورد تو چی؟ تو به زندان افتادی این امر چه خیر و صلاحی برای تو داشت؟!!
وزیر پاسخ داد: پادشاه عزیز مگر نمی بینید، اگر من به زندان نمی افتادم مانند همیشه در جنگل به همراه شما بودم در آنجا زمانی که شما را قربانی نکردند مردم قبیله مرا برای قربانی کردن انتخاب می کردند، بنابراین می بینید که حبس شدن نیز برای من مفید بود!!!

 

/ 17 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پویا

من و خداوند هر روز یک چیز را فراموش می کنیم..... من لطف او را، و او خطاهای مرا...!!! [گل]

پرچین خاطره

آه ای خیمه نشین عرفات وارث خون قتیل العبرات در کجایی که دلم بی تاب است تشنه ام وصل تو جانم ناب است عرفه، روزی به زیبایی شب قدر است و دریایی به وسعت بخشش الهی. اگر دل به این دریا زدی ما را هم یاد کن . . .

شادی

عیدقربان، جشن رهیدگی از اسارت نفس و شکوفایی ایمان و یقین بر همه ابراهیمیان مبارک باد[گل]

محمد

[گل]سلام مهربان من امروز دستها را برده ام بالا سپردم دل به آن والا و از عمق وجود خود خدايم را صدا کردم نمي دانم چه ميخواهي!ولي امشب براي تو براي رفع غمهايت براي قلب زيبايت براي آرزوهايت به درگاهش دعا کردم وميدانم خدا از آرزوهايت خبر دارد و در فلبم يقين دارم دعاهايم اثر دارد...[گل]

khodai

نام علی : عدالت راه علی : شهادت عشق علی : سعادت ذکر علی : عبادت عید علی : مبارک . . حل شود صد مشکلم با گفتن یک یا علی قلب من خورده گره از روز اول با علی محرم میقات را گفتم چه گویی زیر لب ؟ عاشقانه یک تبسم کرد و گفتا یا علی[گل]سلااااااااام[گل] عید بر شما و خانواده ی محترم مبارک باشه[گل][قلب]

˙·٠•♥•٠· ساحل ˙·٠•♥•٠·˙

ميخــــــــــوام دعــــــــــــا کنــــــــــــم نه براي خـــــــودم براي دوستـــــــــاي مجازيم که بعضياشون خيلي گرفتــــــــــــارن بعضياشون خيلي دلشکستــــــــــــن بعضياشون خيلي تنهــــــــــــان بعضياشون خيلي نا اميــــــــــــدن بعضياشون عاشقــــــــــــن خـــــــــداجــــون هـــــواي دلاشــــونو داشتـــــــه باش، يه دستـــــــى به ســـــروگـــــوش زندگيشون بکش، نذار حســــــــــــرت به دل بمونن ، نذار ايمانشــــــــون ضعيــــــف بشه، دستشــــــــــونو بگيـــــــــــ ــــــــــــر.. خدايــــــــــــا به يگانگيـــــــت قسمت ميــــــــــــدم نذار آرزوهـــــــــــاشون آرزو بمونــــــــــــه مثل من

مرضیه هدایتی

خیلی زیبا بود و آموزنده[گل]

نازک

______♥♥♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥ _______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ____________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ______________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _________________♥♥♥♥♥♥♥♥♥ __________________♥♥♥♥♥♥ ___________________♥♥♥♥ ___________________♥♥ __________________♥♥ _________________♥ _______________♥ ____________♥♥ __________♥♥♥ _________♥♥♥♥ _______♥♥♥♥♥♥♥ _______♥♥♥♥♥♥♥♥ ________♥♥♥♥♥♥♥♥ __________♥♥♥♥♥♥♥♥ ____________♥♥♥♥♥♥♥ _____________♥♥♥♥♥♥ _____________♥♥♥♥♥ ____________♥♥♥♥ _________♥♥♥♥